Kotelny

Kotelny se za dob páry říkalo výtopnám. Byly to budovy, kde se připravovaly parní lokomotivy ke službě. Dnes pro prostory, kde jsou umístěna veškerá technická zázemí domu, používáme označení technická místnost.
My ale rádi používáme starý název kotelna, i když se nové čisté technické místnosti s těmi původními ve sklepě nedají vůbec srovnávat.

To nejpotřebnější, co v nich najdeme, je zdroj tepla a teplé vody. Tepelné čerpadlo má jiné požadavky na prostor než kondenzační plynový kotel, který musí mít připojení na odkouření.

Instalovali jsme zdroje v řadě technických místností, od rozlehlých sklepních prostor až po ty vestavěné ve skříních. Všude jsou to pro nás „kotelny“, které Vám mají přinést to nejdůležitější: teplo a teplou vodu.

Vzorová kotelna

Pro rekonstrukce i novostavby s možností připojení na plyn je možné použít kondenzační kotel. Nejednodužší varianta kondenzačního kotle s průtokovým ohřevem teplé vody vyjde s novým odkouřením přes stěnu, připojením na topení a vodu a s montáží. Používám při montáži vyzkoušené kondenzační kotle celenerezovými výměníkem a nerezovým hořákem. To kvůli životnosti, nerezové výměníky vydrží více.
Rozměry kotlů jsou teď oproti minulým desetiletím minimální, 41cm x 64cm o hloubce 31cm vejdou se tak opravdu všude. Odkouření se dělá s nezávislým přisáváním čerstvého vzduchu, nepotřebujete tak díry do technické místnosti.
Cena takové kotelny je 50 000 Kč.