3 výhody solárních systémů

Nejenže instalujeme solární systémy, ale jsem majitel jednoho z nich se 3 plochými kolektory pro ohřev teplé vody a rád se podělím o své zkušenosti.

V poslední době instalujeme jeden systém za druhým, co nám však tyto systémy přinášejí?

  • Peníze budou patrně to co všichni majitelé solárních systémů očekáváme. Vaše faktury za energie budou nižší. O kolik záleží na velikosti systému i na tom kolik teplé vody (tepla) spotřebujete. Tady platí, že ne vždy více je lépe. Lepší je mít systém ušitý přímo na míru.
  • Nezávislost na ostatních dodavatelích energií. Solární systém není sice zdroj, který vám zajistí 100% vlastní energie každý okamžik, to záleží na slunci, ale výrazně omezí vaši spotřebu ostatních energií.  V kombinaci s dalším nízkoenergetickým zdrojem, třeba tepelným čerpadlem, se pomalu přiblížíte k energetické svobodě.
  • Ekologie nebývá na předních místech při zvažování o pořízení solárního systému, ale vězte, že každý panel uspoří 2t CO2 ročně. CO2 je jeden z hlavních původců oteplování planety a v těchto dnech, kdy je venku i 39°, bych uvítal každý panel, který mě trochu zchladí.

    Solární panely pro ohřev teplé vody.

    Solární panely pro ohřev teplé vody.